Czy rozdzielczość 4K ma sens? - więcej

Jak już zostało wspomniane na wstępie 4K to po prostu kolejna ewolucja w dążeniu do doskonałego obrazu video. O tym jak daleko aktualnej technologii do wzorca, czyli ludzkiego oka pokazuje porównanie rozdzielczości w megapikselach:

- rozdzielczość ludzkiego oka – 576 megapikseli
- rozdzielczość Full HD – 2 megapiksele
- rozdzielczość 4K – ponad 8 megapikseli.

Poza tym, 4K znakomicie sprawdza się w grach oraz wyświetlaniu obrazu 3D. Jeśli chodzi o obraz 3D, który zazwyczaj jest wyświetlany przez telewizor podwójne - dla każdego oka oddzielnie, to 4K pozwoli na dwukrotnie wyższą rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Innymi słowy, w tradycyjnym Full HD bardzo często obraz 3D powodował ograniczenie rozdzielczości o połowę.
Poza tym niebagatelne znaczenie dla wyświetlania 3D ma wyższe odświeżanie obrazu. Pozwoli to na zdecydowanie wyższy poziom komfortu oglądania, czyli mniejsze zmęczeni oczu oraz receptorów nerwowych.

Zastosowanie 4K w grach to bardzo mocna strona firmy Sony, która bardzo dobrze połączyła możliwości Playstation 3 ze swoim najnowszym telewizorem 4K. Dzięki unikalnej na skalę światową technologii SimulView telewizory Sony z 4K pozwalają wyświetlić dwa niezależne obrazy 3D Full HD dla dwóch graczy naraz. Naturalnie, każdy gracz musi korzystać z pasywnych okularów Sony.